SÜS HAVUZLARI ve GÖLETLERDE İYONİZASYON TARİYON

 BROŞÜR        REFERANSLARIMIZ

Günümüzde konutlarımızda daha çok dinlenme ihtiyacındayız. Bu sebeple ister şahıs villarında, ister sitelerde herkesin talebi yeşil bir görüntünün yanında bir su görselliğinin olmasıdır. Bu konsept büyük konut projelerinin de artık ayrılmaz parçası olmuştur. Bunun yanında golf sahalarında vazgeçilmezidir.

Süs havuzları ve göletlerde en büyük problem öncelikle kötü bir görselliğin yanında oluşan yosun, sivrisinek, kurbağaların gürültüsü ve durağan suyun oluşturduğu bakteri yapısından dolayı oluşan kokudur.

 

TARİYON sistemimiz tek başına bütün bu problemleri ortadan kaldırmaktadır.

Çünkü TARİYON iyonizasyon sistemimiz öncelikle suyun kimyasal kirliliğini (ağır metallerini)  yok ederek suda belirli bir görsellik sağlamaktadır. Bunun yanında suyu bakır-gümüş- çinko iyonizasyonu ile suda yosun oluşumunu engellemekte bir besin zincirini bu noktada ortadan kaldırmaktadır. Çünkü yosun oluşumundan sonra sivrisinekler oluşur, sivri sinek oluşumunu takiben kurbağalar devreye girer. TARİYON sistemimiz süs havuzunuzu ve göletinizi yaz, kış hep sağlıklı ve temiz tutacaktır.

İster bu havuzlarda bitki, isterse balık olsun, TARİYON sistemimiz bunlara zarar vermediği gibi, bu su kütlelerini sağlıklı tuttuğu için bu canlılara da fizyolojik katkıda bulunacaktır ve bunların daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Sistemimiz sadece sudaki canlılara faydalı değildir. Çevresindeki yeşil bitki örtüsü, çimenler içinde suyu serbest su haline getirdiğinden ve çok faydalı mineraller içerdiğinden yaşamlarına kalite katacaktır. Tarımda da ciddi kullanımı olan ve yaygınlaşmakta olan iyonizasyon sistemi göletlerinizin ters yıkama veya filtre temizliğindeki suyunuzu rahatlıkla bitkilere verebilirsiniz. Onlardaki ciddi gelişimi gözlemleyeceksiniz.

Özellikle golf havuzlarındaki göletler çimlerin sulanması için aynı zamanda depo görevi görürler. Böylece golf sahaları hem bu suları değiştirmiş olur, hemde çimleri sulamış olurlar. Ama her durağan su gibi, bu göllerdeki sular özellikle yaz aylarında hızla bakterilenirler. Bu sebeple bu sular çimlere ciddi zarar verebildiğinin yanında durağan sularda oluşan lejyonella sulama ile çevre sağlığını tehdit edebilir. Tariyon sistemimiz bu problemleri bir defada ortadan kaldırmaktadır.

 

 

BROCHURE    REPORTS   REFERENCES

 

TARIYON

IONIZATION SYSTEM IN COOLING TOWERS

It is very important to control alg and bacteria. Because alg and bacteria decreases the heat transfer.

Decrease cold water flow

Are corrosive

Some bacteria like legionellesis, are very harmful to human health

Biocides are used to eliminate above mentioned dengers. But biocides are too expensive and sometimes are not effective. They are vulnerable to pH and have very short life of effectiveness. . With ionization, the 0,4 ppm of ion concentration is efective and has long life of effectiveness.

2 Responses

  1. tr.linkedin.com dedi ki:

    This website was… how do I say it? Relevant!! Finally I’ve found something that
    helped me. Thank you!

  2. Whenever you have to wait in line, it’s a great time to
    open it on your iPhone and smash your pals empire to trash.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir