ÖZEL SU ÜRÜNLERİ

TARU SUYU ÖZEL BİR İŞLEME UYGUN FORMA GETİREBİLMEKTEDİR.

 Bazı uygulamalarda suyun belirli yapıda olması gerekmektedir. Örneğin, tarımda bitkiler de insan gibi bir canlı olup sudaki bazı maddelerin fazla olması onlar için toksik (zehir) olabilmektedir. Bu sebeple bu maddelerin sudan alınması veya bazı maddelerin verilerek beslenmesine yardımcı olunabilmektedir. Özel uygulamalarda, bugüne kadar uygulamalarımıza göre ürün gruplandırmamız aşağıdadır:

1- TARIMSAL SULAMA SULARININ ARITILMASI (Daha fazla bilgi için)   TARU tarımda sulama suyu kriterleri yönetmeliğine uygun suyu elde edebilmektedir.Tarımda tohumdan başlayarak, fide ve ağaca varıncaya kadar tüm süreçlerde ayrı formda sulama suyuna ihtiyaç duymaktadır. Artezyenden çekilen veya akarsulardan alınan sulama suyunun  bileşenleri her zaman sizin ektiğiniz bitkinin fizyolojisine(yapısına) uygun olmayabilir. Burada TARU suyu sizin bitkinize uygun vasıflara getirmektedir. Bitkiye verilen sulardaki bu unsurlar giderildiğinde, ek olarak da su dezenfekte edilip, dezenfektan özelliği kazandırıldığında bitki negatif etkilerin ortadan kaldırılması ile verimi artacaktır. Bu esnada bazı tarım ilaçlarını kullanmaya gerek kalmayacak, bazılarının da daha az kullanılması sağlanacaktır.

2- HAYVANCILIKTA İÇME SULARININ ARITILMASI :(Daha fazla bilgi için) Hayvancılıkta hayvanlar genellikle kendi pisliklerinin içinde yaşadıkları için ciddi yardımcı dezenfeksiyon ve antibiyotik unsurlarına ihtiyaç duyulmaktadır. TARU SU, hayvan grubuna ve onların fizyolojisine uygun dezenfekte ve dezenfektan özelliğinde su vererek onların yemin et veya ürün kilosuna dönüş oranlarını arttırmaktadır. Örneğin TARU büyükbaş hayvanlardaki şap hastalığını oluşmasını engellemektedir.

Bunun dışında hayvanların içme suyundaki arsenik, hayvanlardan elde edilen sütün işlenmesini engellemektedir. Arsenik süte geçmekte ve Kaymakamlıklar, mandıra iznini vermemektedirler. TARU sudaki arseniği alarak, elde ettiği laboratuar sonuçları ile mandıra kurulmasını sağlamıştır.

3-    SULARIN YUMUŞATILMASI :(Daha fazla bilgi için)  TARU sulardaki kalsiyum (kireç) ve magnezyum oranlarını %83 oranında düşürebilmektedir. Böylece yumuşak su elde edebilmektedir. Sanayide bir çok noktada yumuşak su ihtiyacını sağlamaktayız. Örnek, tekstilde boyahanede kullanılan suları değerlerini elde edebilmekteyiz.

4- ARSENİK GİDERİMİ : Bazı bölgelerde, kullanım sularında veya artezyen sularında arsenik bulunmaktadır. Bu sulardaki arsenik’i %83 oranında arıtabilmeteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir