mercado libre ivermectina ivermectina dosis gotas niños ivermectin covid treatment 2021 pode dar ivermectina para cachorro filhote ivermectina crema nombre comercial mexico ivermectina bula preço

ÜRÜN KURUTUCULARI

DESERT1x

BROŞÜR     REFERANSLAR    BELGELER

Kurutma işlemi, kapsamı ve uygulama süreçleri çok geniş bir işlemdir. Kurutulacak her ürünün, kendi içindeki nem iletim süreçleri farklıdır. Bir üründe ürün sağlıklı kururken, diğer üründe ürünün dışı hızlı kuruyup deforme olabilir. Kurutma makinesi, doğal kurutma süreçlerine sahip olmalıdır. Unutmamak gerekir ki, ürün kalitesinde kurutma çok önemli bir yere sahiptir. Kaliteli ürün, kaliteli kurutma demektir. Bu sebeple bir kurutma makinasını tüm ürünlere uygulayamazsınız.

Firmamız bu geniş yelpazede 20 yılı aşkın süredir hizmet vermekte ve ciddi bir deneyime sahiptir.  Sizlere sağlıklı bir kurutma işlemi için yardımcı olmaktan gurur duyarız.

Ürün kurutma makinelerimiz ürün cinslerine göre 2 ana başlıkta toplanmıştır.

  1. Tarım Ürünleri Kurutucuları

DSCN1491

  • Günde 65 ton kabak çekirdeğini kurutmak üzere tasarlanmış kurutucumuz. Maksimum sıcaklık 60oC , ısı geri kazanımı, konvansiyonel ısıtma. Toplam 6 hücreden oluşuyor ve her hücrede nem PLC tarafından kontrol edilmektedir.

Taru gıda kurutucuları,  ısıtmada 3 gruba ayrılır :

  1. Düşük ısı gıda kurutucuları : Bu tip gıda kurutucularımız , 50 oC’ye kadar sıcaklıklarda gıda özünü kaybetmeden kurutan cihazlarımızdır.  Bu cihazlarımızda temel olarak ısı pompası  sistemi kullanılmıştır. 1 birim enerji ile 2.5-5 birim ısı enerjisi elde edilmektedir.Bunun dışında ısı borulu ısı geri kazanımı ile ısıtmada %50 enerji tasarrufu sağlanır.  Yüksek gıda kalitesi, ideal renk, tad ve tasarruf sağlar.
  2. Orta ısı gıda kurutucuları : Bu tip gıda kurutucularımız , 50-70 oC’ye kadar sıcaklıklarda gıda özünü kaybetmeden kurutan cihazlarımızdır.  Bu cihazlarımızda temel olarak ısı pompası ile ısıtma ve ısı borulu ısı geri kazanım sistemleri kullanılmıştır. Yüksek gıda kalitesi, ideal renk, tad ve tasarruf sağlar.
  3. Yüksek ısı gıda kurutucuları : Bu tip gıda kurutucularımız , 70-95 oC’ye kadar sıcaklıklarda gıda özünü kaybetmeden kurutan cihazlarımızdır.  Bu cihazlarımızda temel olarak ısıtmada konvansiyonel ısıtma ve güneş enerjisi kulanılmış; bunların yanında ısı borulu ısı geri kazanımı ile yüksek verimliliğe ulaşılmıştır.  Yüksek gıda kalitesi, ideal renk, tad ve tasarruf sağlar.

Taru gıda kurutucuları,  hacimde 2 gruba ayrılır :

1- Konveyörlü taşıma sistemi: Gıdaların kesintisiz, sürekli kurutulmasını sağlar.

2- Raflı kurutma sistemi : Ürünlerin raflarda belirli br sürede kurutulduğu sistemlerdir. Süreklilik arzetmez. Fakat küçük ölçekli kurutma işlemlerine uygundur.

Taru Gıda Ürünleri Kurutma Cihazlarının Diğer Özellikleri :

  • Kurutma cihazlarımızda çevrim tamamen kapalı sistemdir ve kurutma bölümünde, havadaki nem oranı kontrol edilerek, otomasyonla sisteme taze hava alınır ve kurutma periyodlarında verim maksimize edilir.
  • Yüksek izolasyon değerlerine sahiptir, makine içindeki enerjiyi korur.
  • Kurutma makinelerimizdeki, hava sirkülasyonu, ısı geçişleri, nem geçişleri, ürüne göre  optimize edilmiş, yüksek verimli sistemlerdir.
  • Ayrıca kullanılan paslanmaz çelik ve diğer malzemelerle gıda normlarına yüksek uyum sağlar.

2. Diğer Ürün Kurutma Ürünleri

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Warning: require_once(/home/taruenerji/taruenerji.com/wp-content/themes/mesmerize/footer.php): failed to open stream: Permission denied in /home/taruenerji/taruenerji.com/wp-includes/template.php on line 730

Fatal error: require_once(): Failed opening required '/home/taruenerji/taruenerji.com/wp-content/themes/mesmerize/footer.php' (include_path='.:') in /home/taruenerji/taruenerji.com/wp-includes/template.php on line 730