HAVA VE GAZ ÜRÜNLERİ

HAVA VE GAZ ÜRÜNLERİ

Hava ve Gaz Ürünlerimiz 4 ana başlıktan oluşmaktadır:

1- Hava Ayrıştırma Ürünlerimiz; Adsorpsiyon teknolojisine dayanarak havanın bileşenlerinde bulunan oksijen, azot ve argon gazlarını elde eden cihazlar ve bunların yardımcı cihazlarından oluşmaktadır. TARU bu başlıkta 25 senelik bir tecrübesi, geniş ürün yelpazesi ile uluslarası firmalarla rekabet edecek birikime sahiptir. Türkiye’nin ilk PSA ve VPSA oksijen jeneratörü üreticidir. Yine Türkiye’de ilk %99PSA oksijen jeneratörü kriyojenik hava ayrıştırma sistem üreticisidir. Yardımcı cihazlarda ise Türkiye’de ilk gaz kompresörü, tüp dolum ünitesi, %95 oksijen çözdürme ünitesi, oksi-yakıt brülörü üreticidir.

2- Gaz Şartlandırma Ürünlerimiz; Adsorpsiyon teknolojisine dayanarak gazları saflaştıran, şartlandıran cihazlardan ve bunlara yardımcı cihazlarından oluşmaktadır. TARU adsorption teknolojsine hakimiyeti ile bölgede söz sahibidir.

3- Koku Gidericilerimiz; Adsorpsiyon teknolojisine dayanarak koku oluşturan gazları tutan cihazlardan ve yardımcı cihazlarından oluşmaktadır. Türkiye’nin, Bölgenin (Avrupa, Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler) en fazla ürün yelpazesine sahip firmasıdır.

4- Havalandırma Ürünleri; Mekanlarda iklimlerdirme, hassas iklimlendirme, nem alma ve mamül kurutma cihazlarından oluşmaktadır. 25 yıllık akademik düzeyde birikime sahiptir. Bu başlıkta Türkiye’de bir çok ilklerin sahibidir.